22 Kasım 2012 Perşembe

Geçmişten Bir Dilek ve Güzel Kafalar

DRUNK

Geçtiğimiz hafta, hem benim açımdan hem de müzik dünyası açısından oldukça hareketliydi. Bir anda kendimi albümlerin, kliplerin ve Ozan Eicher ile gerçekleştirdiğimiz Drunk adlı çalışmanın içerisinde buldum. Drunk'ı önceden de belirttiğim gibi güzel kafalarda çektik. Cihangir'de, eski evlerin bulunduğu bir yokuşu sarhoş olarak yürüdüm. ( Bu durum bayağı bir tekrar edildi. ) Concept gereği poz vermedim tabii ki. Sürekli yürüdüm ve dans ettim. Ortaya da görmüş olduğunuz çalışma çıktı. Stylingim, Ali Koç tarafından yapıldı. Kendisinin rocker çizgisini çok beğeniyorum. Toplamda 4 fotoğraf çıkarttık. Bir tanesi lomography türünde...
ELEKTRİBİK HANDE

Albümü merakla beklenen üç isimden ( Gülşen, Hande Yener, Demet Akalın ) biri olan Demet Akalın, müzik dünyasına sıkı bir giriş yaptı. Sosyal medyada, özellikle ttnet müzik'te #yılan, #giderlişarkılar ve #nebüyükaşk parçaları oldukça ilgi görüyor. Bir diğer merakla beklenen isim olan Hande Yener, Twitter'dan #tribegir hashtagıyla Tribe Gir adlı parçasının sözlerini paylaşarak 5 dakikada dünya gündemine girdi. #tribegir, sözleri itibarıyla tam bana uygun bir şarkı. Altyapısı da duyumlarıma göre elektronikmiş. Yani Hande'nin elektronik müzik dönemini sevenler, bu parçayı da seveceklerdir diye düşünüyorum. Şarkının sözleri: 

Bak bak şuna bak / Şu sahte gülene bak / Ben yine aşığım / Sana ne olacak?
Vah vah sana bak / Konuşma bana bak / Ben sana karşıyım / Sanma ki duracak
Tak tak / Şuna tak buna tak / Yeter ya / Sensizlik iyi geldi / Kafam da çok rahat

Tribe tribe tribe gir / Hissettiğim sana değil / Bir soru cevabı bil / Hiç başlayamadan bitmişe ne denir?

Söz: Sinan Akçıl

GEÇMİŞTEN BİR DİLEK

1971 İsviçre - Brugg doğumlu Genç Osman Yavaş, Mavi Sakal grubunun en parlak dönemindeki solistiydi. Zaten birçoğumuz da Mavi Sakal'ı onun sayesinde anımsarız. İki Yol parçası, o dönem tüm rockerların dilindeydi. Halen ''Nereye, nereye, nereye gideyim?'' deyince ''A evet hatırladım!'' sesleri yükselebilir ortamlarda. Genç Osman Yavaş'ın, cool ve soğuk duruşunu severim. Şimdilerde yine bir çalışmayla müzik dünyasına geri döndü. Üstelik çocukluk aşkım Aylin Aslım'la düet yapmış. Çok da güzel olmuş. Naif, insanın kafasını dinlenildiği an dümdüz yapan bir parça. Adı: ''Dilek Tutmak''.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
back to top