6 Eylül 2012 Perşembe

Hasan Koca İle ''Androjen'' Üzerine SohbetYeni çanta koleksiyonunuzun adı nedir? Koleksiyonunuzun hikayesini anlatabilir misiniz?

Çanta koleksiyonumun adı ''Androjen''. Sadece iş ( business ), sadece günlük kullanım... Bütün bu ''sadece'' leri yıkmak istedim, gözlerimizin aşina olduğu bir model örneğini cinsiyetsiz bir bakış açısıyla her tarza ve kullanıma uygun bir hale getirdim. Androjen'deki retro bakış açısı, klasik olanı yıktı ve her stile uygun bir kahraman çıkarttı ortaya. Yapan memnun, alan memnun.

Bu koleksiyonla hangi kitleyi yakalamayı düşünüyorsunuz?

Aslında özellikle bir kitle yok. Amacım kitle varlığını ortadan kaldırmaktı. Kitlesizim.


Koleksiyonda genel renkleri ( siyah, kahverengi ) kullanmışsınız. Nedeni nedir?

Siyah, antrasit, kahve ve tonları, gri ve füme renklerini kullanma sebebim, insanlara kendilerini daha güvende hissetme olanağı sağlamak. Ayrıca bu renklerle modelin retro karakterini de korumak istedim.

Daha önce farklı malzemeler kullanıyordunuz. Bu koleksiyonunuzda neden deriyi tercih ettiniz?

Deri, insanlığın varlığından beri insanların en önemli aksesuar materyalidir. Derinin doku ve görünümü, birçok tasarımcının ilham kaynağı ve vazgeçilmezi olmuştur. Bu etkenler, benim için de geçerli olduğu için deriyi kullanmak istedim. Ayrıca deri malzemelerin, psikolojik olarak insanların yalnızlık duygularını giderdiğini düşünmüşümdür. Her şey bir kenara atılabilir. Ama deri materyali olan parçalar, gitmesi gereken noktaya kadar gardroplarımızda kalmaya devam eder. Deri parçalarımızı, genelde özenle saklarız. Devamlılık, bu açıdan da insanın kendini daha fazla güvende hissetmesini sağlar.


İnternet üzerinden yeni çanta koleksiyonunuza ve diğer koleksiyonlarınıza nasıl ulaşabilirler?

Şu an internet üzerinden bir satış yapılmıyor kısmen. Ama Facebook sayfasından beğendikleri ürünleri, sayfamızdan iletişime geçerek ulaştırabiliyoruz. Ayrıca Galata'da bulunan Studio The Shop mağazasında bütün modeller mevcut, oradan rahatlıkla ulaşabilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
back to top