29 Ağustos 2012 Çarşamba

Bu Ayın Dikkat Çeken İsimleriOn Parmağında On Marifet 

Onur Baştürk'ü birçoğumuz tanırız. Kendisi başarılı bir köşe yazarıdır. Gece hayatı, yeni çıkan albümler, parçalar, mekanlar, etkinlikler... vs. ondan sorulur. Köşe yazılarından sonra müzik sektörüne de sıkı bir giriş yaptı. Ajda Pekkan'ın Farkın Bu albümünde yer alan ''Özetle'' adlı parçasından sonra şimdi de Ziynet Sali'nin Sonsuz Ol albümündeki ''Yanabiliriz'' ile karşımızda. Sonsuz Ol albümünü daha önce incelememe rağmen bu detaya dikkat etmemiştim. Klibi izlerken farkettim ve çok şaşırdım. Onur Baştürk, kesinlikle söz yazmaya devam etmeli. Şarkı, albümde A1 olabilecek ölçüde bir şarkı. Mükemmel.

- Uydurukçu adında sağlam bir kitabı bulunmaktadır. 
- Kraliçe Fabrika'da adlı bir filmde konuk oyuncu olarak yer almıştır. 
- Renkli ve dopdolu bir sitesi vardır. ( www.onurbasturk.com )Sihirbaz / DJ Hüseyin Karadayı

Bu adamın eli cidden sihirli. Bir aranjörün dokunduğu her şarkı bu kadar mı güzel olur yahu? Çalışmaları arasında bu zamana kadar en sevdiğim Betül Demir - Geri Dön oldu. Böylesine duygusal, acıtıcı bir parçadan dans parçası yaratmak zordur. Diğer işlerinde olduğu gibi bunda da titiz davranmış, belli.

Bu sıralar son çalışması ''Burcu Güneş - Bir Sevgi İstiyorum'' çok dinleniyor. Şarkı, hem aranjesi hem de yorumu açısından son derece iyi. Bu parçayı üst konuma getiren en önemli öğe, Burcu Güneş'in parçayı tekniğe vurmadan daha hisli yorumlaması. Hüseyin Karadayı ft. Burcu Güneş - Bir Sevgi İstiyorum playlistinizde mutlak bulunmalı.


Doğal Haller, Güzel Haller 

Selim Gülgören, bu zamana kadar gördüğüm en doğal popçulardan biri. Kliplerinde olsun fotoğraflarında olsun neysem oyum, rahatım kafalarında. Hiç komik duruma düşmeden seksi olabilenlerden üstelik. Bunlar, onun çokça sevilmesinin nedenleri. 

İstanbul Bana Dar, Cennet, Uyanma Uyu gibi hitlerinden sonra Tarihe Gömdüm adlı parçasıyla güzel bir dönüş yaptı. Bu aralar nereye gitsem, hangi radyoyu açsam bu parçaya rastlıyorum. Oldukça pozitif. Pop müzik severlere dinlemelerini öneriyorum.


Bu Ayın Keşfedilmesi Gereken Kişisi

Bu ayın keşfedilmesi gereken kişisi, ödüllü fotoğraf sanatçısı Yılmaz Başar Babür. Kendisiyle uzun zamandır sosyal medya üzerinden iletişim kuruyorduk. Çalışmalarını yakından takip ediyordum. Özellikle manipulasyonlarını çok beğeniyorum. Bir gün biz de bir çalışma yapalım diye konuşuyorken kendimi Kadıköy'deki evinde buldum. Son derece rahat bir şekilde çalıştık ve ortaya sosyal medyada çokça yorumlanan, beğenilen o iki fotoğraf çıktı. Şimdilerde açacağı stüdyo ile ilgileniyor. Stüdyosunu açtıktan sonra çalışmalarına son sürat devam edecek. Biz de şaşırtıcı fotoğraflar ve olay bir röportajla geleceğiz. Az kaldı!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
back to top