19 Mayıs 2012 Cumartesi

MenzilimdekilerKafka'nın Maymunu İstanbul'da

Franz Kafka, en sevdiğim yazarlardan biridir. Kısacık yaşamı boyunca bu kadar tanındığını göremedi... - Kafka'yı duyuran, tanıtan en yakın arkadaşıdır. - Kafka, ölmeden önce yazdığı eserleri arkadaşına teslim eder ve yakmasını ister. Fakat arkadaşı bu vasiyete uymaz. Kafka öldükten hemen sonra bütün eserleri yayınlatır. İyi mi yoksa kötü mü yaptığı tartışılır. Ama bizim açımızdan bakıldığında iyi bir davranış olduğu kanısına varılabilir.


Kafka'nın Bir Akademiye Rapor adlı öyküsü, şimdilerde '' Kafka'nın Maymunu '' şeklinde sahnelerde. Üstelik tek kişilik dev kadro olarak bahsedebileceğimiz türde büyük bir oyuncunun tek kişilik performansı kurgusuyla... Kathryn Hunter... Kathryn Hunter, rolünü düz mantıkla ele almak yerine tersten gitme yolunu seçmiş. Yani bir şempanzenin nasıl insan olabileceğiyle değil, bir insanın nasıl şempanze olabileceğiyle ilgilenmiş. Sahnelendiği her ülkede kapalı gişe oynanan '' Kafka'nın Maymunu '' şimdi de İstanbul'da. Bilet satın almak için http://tiyatro.iksv.org/tr/program/64 linkini tıklayabilirsiniz. İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler...

Playlistimdekiler

Son günlerde Marina And The Diamonds'ın '' Primadonna '' parçasına takılı kaldım. Playlistimde kendisine sürekli yer veriyorum. Parçanın özellikle Benny Benassi versionuna bayılacaksınız. - Benny Benassi'yi Celebration'a yaptığı remixten hatırlayacaksınız. -Snow Patrol'un Called Out In The Dark parçası, dikkatimi klibiyle çekti. - Greenbox önünde yapılan ironik hareketler - Parçanın altyapısı, insanı Depeche Mode atmosferine çekiyor. Mutlak dinleyin derim. Playlistinizde uzun  süre tutacağınıza bahse girerim.Geçenlerde İstanbul'daki etkinliklere bakınırken bir santralistanbul konseri gözüme çarptı. One Love Festival kapsamında Kimbra, 14 Temmuz'da İstanbul'da konser verecekmiş. Kendine özgü tarzıyla büyük bir hayran kitlesi kazanmış Kimbra'yla tanışmak için öncelikle '' Settle Down '' ı dinlemelisiniz. 14 Temmuz'da konserde görüşmek üzere...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
back to top